Certifierade konsulter

Certifiering i BAOU/OBM innebär att konsulten genomgått samtliga kurser från A till D med godkänt resultat på samtliga prov och genomfört uppdrag under handledning med godkänt resultat. En förteckning över samtliga certifierade konsulter finns nedan.

Agnes Robson

Organisation: Previa AB
Ort: Johanneshov

Agneta Fransson

Organisation: Distriktsveterinärerna
Ort: Jönköping

Anders Grahn

Organisation: Företagshälsa Region Gävleborg
Ort: Söderhamn

Ann-Charlotte Laurell

Organisation: AB Previa
Ort: STOCKHOLM

Ann-Christin Hansson

Organisation: Landstinget Västernorrland, Länshälsan
Ort: Solletfteå

Anna U Svensson

Organisation: AB Previa
Ort: Östersund

Anna Hillgren

Organisation: Feelgood AB
Ort: Östersund

Anna Gärdegård

Organisation: Nordic Welfare
Ort: Stockholm

Anna A Svensson

Organisation: AB Previa
Ort: Lund

Anna Lundqvist

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Anne Sjöberg

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Annika Strömsten

Organisation: Wenell Management AB
Ort: Stockholm

AnnSofie Johansson

Organisation: Södermalms stadsdelsförvaltning
Ort: Stockholm

Anton Tollin

Organisation: AB Previa
Ort: STOCKHOLM

Birgitta Härfast

Organisation: Härfast konsult
Ort: Stockholm

Birgitta Hallerström Wallin

Organisation:
Ort: Saltsjöbaden

Britta Engquist

Organisation: Uppsala kommun
Ort: Uppsala

Carl Emil Pereswetoff-Morath

Organisation: Kommunhälsan
Ort: Sundsvall

Carolina Morales

Organisation: Södermalms stadsdelsförvaltning
Ort: Stockholm

Catarina Vesslund Svanberg

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Cecilia Ritzman Liljevall

Organisation: Cecilia Ritzman Psykologkonsult
Ort: Floda

Christina Holtenius

Organisation: Holtenius Personalkonsult
Ort: Uppsala

Elisabeth Nilsson Ihrfelt

Organisation: Ihrfelt konsult AB
Ort: Stockholm

Elisabeth Sparthan

Organisation: AB Previa
Ort: Stockholm

Ellinor Öberg

Organisation: Sv Beteendeanalysgruppen AB
Ort: Uppsala

Emma Holmgren

Organisation: Södermalms stadsdelsförvaltning
Ort: Stockholm

Emma Mehle

Organisation: AB Previa
Ort: Stockholm

Erica Brandt

Organisation: Södermalms stadsdelsförvaltning
Ort: Södermalm

Erik Matton

Organisation: Helsa AB
Ort: Stockholm

Ewa Wilhelmsson Hedlund

Organisation: AB Previa
Ort: Stockholm

Helena Duvemo

Organisation: Kommunhälsan
Ort: Sundsvall

Jan Bergquist

Organisation: AB Previa, Ledarskap & Orgnisation
Ort:

Jennifer Englund

Organisation: Assessio Sverige AB
Ort: Stockholm

Jessica Jansson

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Joanna Ericsson

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Johan Ginyard

Organisation: Operantor AB
Ort: Uppsala

Johan Sjö

Organisation: PBM AB
Ort: Malmö

Johanna Rådeström

Organisation: Psykologpartner
Ort:

Jonas Gustavsson

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Karin Dahlström

Organisation: Provins fem AB
Ort: Stockholm

Karin Allera

Organisation: Region Uppsala Primärvården
Ort: Uppsala

Kenneth Nilsson

Organisation: Sv Beteendeanalysgruppen AB
Ort: Uppsala

Kent Vikström

Organisation: ICA gruppen AB
Ort: Solna

Kristina Claesson

Organisation: AB Previa
Ort: Örebro

Lena Lennerbrant

Organisation: Stockholms läns Sjukvårdsområde
Ort: Stockholm

Madeleine Geholm

Organisation: PBM Sweden AB
Ort: Gävle

Magnus Adell

Organisation: Magnus Adell AB
Ort: Uppsala

Magnus Wikforss

Organisation: Wikforss Management
Ort: Södra Sandby

Mandus Frykman

Organisation: AB Previa
Ort: Stockholm

Margarita Diez

Organisation: Candor Management
Ort: Stockholm

Maria Vigren

Organisation: IVL Svenska Miljöinstitutet
Ort: Stockholm

Maria Forsgren

Organisation: Maria Forsgren Beteende och resultat AB
Ort: Umeå

Maria Oberlies

Organisation: Studentlitteratur
Ort: Lund

Mats Borell

Organisation: Borell psykologi & arbetsterapi AB
Ort: Ormaryd

Mats Mårtensson

Organisation: Mårtensson M Psykoterapi och utveckling AB
Ort: Östersund

Mats Brandberg

Organisation: Mats M Brandberg AB
Ort: Bromma

Merete Hanssen

Organisation: Volkswagen group Sverige AB
Ort: Södertälje

Michael Wagner WACAMI AB

Organisation: Gästrike Återvinnare
Ort: Gävle

Mikael Malmberg

Organisation: Utvecklingszonen
Ort: Sandarne

Mikal Björkström

Organisation: MBworks
Ort: Umeå

Monika Söderlund

Organisation: Psykologtjänster Monika Söderlund
Ort: Kalix

Monika Oswaldsson

Organisation: Deepwater consulting
Ort:

Niklas Nyström

Organisation: AB Previa
Ort: Helsingborg

Nils Edelstam

Organisation: Edelstam Consulting
Ort: Älta

Per Ericson

Organisation: Arbetsmiljöenheten
Ort: Kristianstad

Peter Fichtel

Organisation: Fichtel Consulting AB
Ort: Uppsala

Robert Lundmark

Organisation: Karolinska Institutet
Ort: Umeå

Rolf Olofsson

Organisation: Rolf Olofsson Organisationsutveckling AB
Ort: Uppsala

Samuel Hugosson

Organisation: Systembolaget
Ort:

Sara Nordin

Organisation: Feelgood Företagshälsovård AB
Ort: Stockholm

Sara Ingvarsson

Organisation: Waldine Consulting
Ort: Stockholm

Susanna Rolstad

Organisation: GR Framtidens ledare
Ort: Göteborg

Susanne Holster

Organisation: Scania CV AB
Ort: Södertälje

Susanne Bergquist

Organisation: AB Previa
Ort: Gävle

Ulrica von Thiele Schwarz

Organisation: MPri
Ort: Nacka

Viktoria Vingmarker

Organisation: Emotiva Psykologi
Ort: Västerås

Åsa Kruse

Organisation: Feelgood Företagshälsovård AB
Ort: Stockholm

Åsa Dammström (fd Staaf)

Organisation: Bolagsverket
Ort: Sundsvall

Åsa Thiringer

Organisation: Thiringer & CO
Ort: Västra Frölunda